Toplantılarda Kullanılan Ekipmanlar

Günümüzde, dijitalleşmenin de bir yan etkisi olarak giderek yoğunlaşan iş hayatı nedeniyle yapılan toplantıların sayıları da artıyor. Toplantıların verimli geçmesinde etkili olan en önemli faktörlerden biri yapılan ön hazırlıklardır. Sangha Eğitim Salonları

Hazırlık aşamasında belirlenen ilk detaylar toplantıya katılacakların listesi, toplantının gündemi, tarihi, saati ve yeridir. Şirketler toplantılarını ya kendi salonlarında ya da , özellikle önemi toplantılarda motivasyonu artırmak için, şirket dışı toplantı salonları kiralayarak gerçekleştiriyor.

Siz de toplantı salonu arayışı içindeyseniz bu alanda hizmet veren Sangha’nın sunduğu paketlerinden birini tercih edebilirsiniz. Açık hava ortamı, butik mekanları, workshop ve koçluk seanslarına uygun ortamı, katılımcılara ulaşım için servis hizmeti, yemekli toplantılar için hususi salon özellikleri ile Sangha Eğitim Salonları katılımcılara eşsiz bir ortam vadediyor. Salonlar hakkında detaylı bilgi almak ve iletişim kurmak için http://www.sanghaegitimsalonlari.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Toplantı yeri tercih edilirken, seçilen mekanın uygun belirlenmiş olması ve toplantı salonunun eksiksiz hazırlanması gerekir. Işıklandırma, soğutma ya da ısıtma sistemlerinin yeterli olması ve toplantıda ihtiyaç duyulacak ekipmanların eksiksiz hazır olması toplantı salonunun kalitesini belirler. Toplantı salonunda sunum yapmayı kolaylaştıran cihazların bulunmasına ve çalışır durumda olmasına dikkat edilmelidir.

Peki, toplantı mekanları hangi ekipmanlara sahip olmalı?

Sangha Eğitim ve Toplantı Salonları | Toplantı salonu kiralama, eğitim salonu kiralamaİşte toplantılarda kullanılan ekipmanlar:

Kağıt Tahtası (Flip Chart)

Üst üste kâğıtların olduğu ve sayfalara yazarak anlatım yapıldıktan sonra çevrilebilen yazı tahtasıdır. Toplantılarda oldukça fazla kullanılır.

Barkovizyon

Bilgisayardan aldığı tüm sinyalleri, sunum ve görsel içeriğini perdeye yansıtabilen bir projeksiyon sistemi olan barkovizyon toplantı salonunda bulunması gerek en önemli ekipmanlardan biridir.

Tepegöz

Aydınger kağıt üzerindeki yazıları duvara yansıtmaya yarayan cihaz bu tür bir ihtiyaç olacaksa salonda mutlaka bulunmalıdır.

DVD/CD Oynatıcısı

Görüntü ve ses dosyalarını monitör, projeksiyon cihazı desteği ile katılımcılara aktarabilen bu cihazlar toplantılarda sık sık kullanılmaktadır.

Mikrofon

Sabit konuşmacılar için kürsü mikrofonu, hareket ederek konuşma yapacaklar için yaka mikrofonu kullanılabilir.