Sangha Toplantı Salonları Verimli Toplantı Yapmanın İpuçlarını Paylaştı

Sangha Toplantı Salonları Verimli Toplantı Yapmanın İpuçlarını Paylaştı

Başarılı bir toplantı organize etmek, hem toplantıyı organize eden kişinin hem de toplantıya katılanların görevlerini verimli bir şekilde yerine getirmeleri ile mümkündür. Günümüzde yapılan toplantıların sayısının artması ve bu toplantıların bazılarının uzun saatler sürmesi, toplantıya katılanların zaman yönetimlerini çok daha dikkatli yapmaları gereğini ortaya koyuyor.

Toplantı süreçlerindeki etkin zaman yönetimi ise, katılımcıların toplantı öncesi hazırlık yapmış olmaları ve toplantı sırasında sergiledikleri tavırlar ile sağlanabiliyor. Toplantıya katılması gereken kişilerin doğru seçimi de planlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri. Hazır bulunması gereken kişinin toplantıya davet edilmemiş olması, toplantıların başarısını olumsuz etkileyebilir.

Toplantıların planlaması sırasında tarihin ve saatin belirlenmesi kadar, toplantı salonları araştırılırken doğru seçim yapmış olmak da toplantının iyi organize edilmesi açısından önem taşıyor. Sangha Toplantı Salonları, verimli toplantı yapmanın ipuçlarını verirken seçilen mekanının önemine de değiniyor.

Sangha’ya göre bir toplantının etkin, ilgi çekici ve eğlenceli olması, rahat ve doğal ortamlarda yapılmasıyla doğru orantılı. Katılımcılara doğayla baş başa kalabilecekleri zamanlar yaratmak, toplantı aralarında yapacakları çay, kahve ve yemek keyfini farklı bir konseptte sunmak toplantıya katılanların motivasyonlarını arttırıyor. Kahve molalarında orman havası soluyarak yeşillik seyretmek, öğle yemeklerini doğanın içinde kuş cıvıltıları dinleyerek yemek, toplantı sürecini çok daha cazip hale getirebiliyor.

Katılımcıların rahatının sağlanması kadar, salonda bulunan toplantı ekipmanlarının eksiksiz ve çalışır halde olması, kullanılan odanın iklim ve ışıklandırması, toplantının verimi etkileyebiliyor. Kullanılacak salonda aydınlatma, havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemlerinin kişileri rahatsız etmeyecek şekilde düzenlenmesi oldukça önemli.

Toplantı için seçilen salonda oturma düzeninin yapılacak toplantı şekline uygun tarzda düzenlenmesi gerekir. Seçilen salon katılımcı sayısına uygun olarak belirlenmelidir.

Başarılı bir toplantı akışı sağlayabilmek için, toplantıda kullanılacak teknik ekipmanlar toplantı öncesinde eksiksiz olarak hazırlanmalıdır ve çalışır durumda olduğu mutlaka kontrol edilmelidir. Toplantının içeriğine göre barkovizyon, laptop, beyaz tahta, tahta kalemi ve silgisi, internet bağlantısı ya da katılımcılara verilecek isimlik, kağıt ve kalem gibi araçlar eksiksiz bir şekilde toplantı salonunda hazır olmalıdır.

Toplantı salonu kiralama fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler, www.sanghaegitimsalonlari.com adresinden Sangha’nın web sitesini inceleyebilir ve toplantı salonları hakkında bilgi alabilirler.