Eğitim Salonları Nasıl Seçilmeli?

Eğitim Salonları Nasıl Seçilmeli?

Eğitim firmaları organize edecekleri eğitimler için titiz davranıp, eğitim yapılacak yeri doğru seçebilmek isterler. Çünkü eğitimin gerçekleştirileceği mekanın özellikleri ve donanımı katılımcıların motivasyonunu, eğitimin verimliliği için çok önemlidir.

Eğitim düzenleyecek firmalar kendi bünyelerinde yeterli salon bulunmadığı durumlarda salon kiralamayı tercih ediyor. Sangha Eğitim ve Toplantı Salonlarında her türlü toplantı, eğitim ve beklentiye göre paketler bulunuyor. Açık hava ortamı, butik mekanları, workshop ve koçluk seanslarına uygun ortamı, katılımcılara ulaşım için servis hizmeti, yemekli toplantılar için hususi salon özellikleri ile hizmet veren Sangha Eğitim ve Toplantı Salonları hakkında detaylı bilgiyi www.sanghaegitimsalonlari.com adresinden alabilirsiniz.

Eğitimlerin verimli geçmesini sağlayan etkenlerden en önemlisi, katılımcılara ve eğitimin içeriğine uygun, olumlu etki bırakacak eğitim salonlarının tercih edilmesidir. Fiziksel ortam ve teknik donanım, hem eğitmenin hem de katılımcıların motivasyonlarını olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilir.

Sangha Toplantı Salonları KiralamaVerilecek eğitimler için salon seçerken nelere dikkat etmeli?

  • Eğitim salonunun düzeni ve şekli katılımcıları etkileyen unsurlardan biridir. Bu nedenle seçilen salonda rahatlatıcı tonlarda seçilmiş ve dikkat dağıtmaktan uzak renkler kullanılmış olmalıdır. Salonun boyutları katılımcı sayısına uygun olmalıdır. Eğitim şekline bağlı olarak karar verilen oturma düzeni salonda rahatlıkla sağlanabilmelidir.
  • Eğitim sırasında ihtiyaç duyulacak bilgisayar, tepegöz, projeksiyon ve perdesi, flipchart, kalem, gerekli duyulduğu durumlarda mikrofon gibi donanımları salon karşılayabilmelidir.
  • Seçilen salonda tavan basık olmamalıdır. İdeal tavan yüksekliği minimum 2.30 metredir. Bu nedenle salonun bu kritere uygun belirlenmesi gerekir.
  • Salondaki en önemli detaylardan biri de ışıklandırmadır. Bu nedenle salonun rahatsız etmeyecek bir ışık düzenine ve yeterli aydınlatmaya müsait olması önemlidir.
  • Gerektiğinde ışık yoğunluğunu arttırılabilmeli veya azaltılabilmelidir.
  • Salonda iyi ve katılımcıları rahatsız etmeyecek şekilde, ses çıkarmadan çalışan bir havalandırma olmalıdır. Salondaki havanın temizliği katılımcıların rahat nefes alması ve konsantrasyonunun düşmemesi açısından önemlidir.
  • Salondaki ısı ne katılımcıları bayıltacak kadar fazla ne de üşütecek kadar az olmalıdır.
  • Molalar sırasında çay, kahve içilecek ve yemek yenilecek alanın eğitim salonunun dışında bir yerde hazırlanması tercih edilmelidir.